The children's home-prison*1*

29. února 2008 v 20:48 | xoxo |  ---> The children's home-prison
>nazdar čurani xĐ tag hážu sem new příběh..nwim nic moc..<
Gerard:
Zase mě probudil studenej vzduch z otevřenýho zamřížovanýho okna.Je to jako každej podzim,už asi dva roky.
Otevřel jsem oči.Bílej strop nebyl zrovna v nejnovějšim stavu,ostatně jako celá budova.Převalil jsem se na bok.Postel naproti byla už tak tři měsíce prázdná.Bráchu Mikeyho dali do vedlejšího pokoje,protože nám to podle nich spolu nesvědčilo.Nikomu bych nepřál,aby se dostal do tohohle děcáku-pasťáku.Je to zvláštní pasťák pro děcka,co se pokusily z normálního dětskýho domova utéct..
S Mikeyem sme to naplánovali a vyšlo nám to.Konečně sme byli volný.Ale neměli sme kde bejt,tak sme šli na zastávku a tam nás sebrali poldové.Jo,už je to dva roky.
Sednul sem si na postel a začal sem se oblíkat.V sedm snídaně a kdo jí nestihne,má smůlu.Takovej tvrdší režim sme se snažili dodržovat..Pak od osmi škola.Samozřejmě v týhle budově.Ven skoro nechodíme,jen za odměnu.je to jako vězení.Na oplocenou zahradu se dostane málo kdo..Za celý dva roky sem se tam dostal na začátku asi čtyřikrát..Přál sem si zase vidět oblohu,slunce,klidně i déšť.To bych se ale musel zlepšit ve škole..
Vyšel sem na chodbu a zavřel za sebou dveře č.13.Vedle sem zaklepal na Mikeyho.V "pokoji" bydlel se Sebastianem ,ale ňák extra se zatim spolu nebavili.S bráškou sme se pozdravili a šli sme na snídani.Každej den rohliky s marmeládou nebo se sýrem.A k tomu čaj..Pořád dokola..
Po snídani škola.Neni to tady rozdělený na prvák,drukák atd. ale podle věku.Takže Mikey chodí s šesnáctiletýna a já s devatenáctiletýma..Nás devatenáctiletých tu moc neni protože většinu pouštěj v osmnácti..no a já a pár lidí sme výjimka protože bysme se něměli jak uživit a prej sme beznadějný a bla bla bla.. A nejmín je tu čtrnáctiletých,ale taky to neni málo..Je to totiž jedinej takovejhle ústav kam posílaj děcka z celý USA..
Sedl sem si k Bertovi..Byl jedinej s kym sem se tu bavil,teda až na bráchu."Ahoy.." "Ahoj Gerarde!Tak si představ,že mi na pokoj šoupli nákýho Bena." ušklíbl se Bert.Byl bych šŤastnej,kdyby mi na pokoj taky někoho dali..
Do učebny přišel učitel na matiku a zahájil hodinu.Matika mě nikdy nák nebrala.Bert si furt čmáral plány jak zdrhout i když sme oba věděli,že tady je to nemožný.Já sem ho chvilku sledoval a pak sem si začal kreslit.Vůbec sem neměl nápad...
Škola neni nic pro mě.Mikey ten se aspon snaží.Tyhle měsíce na to ale kašlal a ve volnym čase chodil místo učení za mnou abych nebyl sám....včera sem šel ale já za Bertem tak se mohl učit.Určitě bude mít dneska dobrý výsledky a bude moct na vzduch...Přeju mu to.Dyt sem mu to celý zkazil.Mohl bejt v normálnim děcáku a ne tady.
Po učení byl oběd a pak "volno"..ne volno jako sem míval kdysy.
Rozloučil sem se s Bertem..Všem připadal divnej,ještě divnějc než já.Ale mě připadal moc fajn.I přes ty jeho blbý nápady sem ho měl moc rád.Poslali ho sem minulej rok a já hned věděl,že to bude můj kámoš.Nejlepší kamaráctví bylo jasný hned od začátku co sme spolu mluvili.Byli sme o volnu pořád spolu..ale poslední dobou se změnil..
Sedl sem si na postel a hned přišel do pokoje Mikey.Byl happy..vim proč."Gee,já pujdu ven!" usmíval se na mě.. "To je super." snažil sem se usmát. "Gerarde je ti něco?" "Ne-e..jen sem přemejšlel o Bertovi..víš chová se jinak.."Mikeymu sem řikal úplně všechno..Byl bych schopnej mu spočítat minuty jak dlouho strávim na WC když mam sračku kdyby chtěl xĐ.Brácha pro mě prostě znamená moc.
Někdo zaklepal..vychovatelka otevřela dveře a řekla Mikeymu at už jde..Zůstal sem v pokoji sám.Čekal sem jestli třeba přijde Bert jako vždycky.Stoupl sem si na postel a sledoval děcka venku..Pobíhali a seděli..užívali si vzduch a slunce.Uviděl sem Mikeyho jak se vybavuje vesele s nákou holkou.Ještě sem jí tu neviděl.Hned sem na něm poznal,že se mu líbí..
Posadil sem se zpátky na postel.Bert nepřišel..Nejspíš ted bude furt s tim Benem..Lehl sem si a přemejšlel.Neměl sem ted náladu malovat..Rozhodl sem se jít kouknout na záchody jaký looseři tam dneska sou a povídaj si.Neměl sem náladu už ani na ně i když bych tam celkem zapadl.
Když sem se vrátil,moje dveže pokoje byly dokořán a jedna vychovatelka stlala postel a druhá něco vykládala.Vešel sem dovnitř a sednul si na postel.Vychovatelky konečně vypadli.Kluk se smutně posadil na postel a koukal do země.
"Hmm..Tak já sem teda Gerard." "Já..Frank.."ani se na mě neobtěžoval kouknout.Zvedl se a začal si vybalovat kufr.Vejškově byl docela malej.Asi s nim moc řeč nebude.Vzal sem si blok a konečně začal čmárat náký kraviny...Nechal sem se unášet fantazií,takže po chvilce byl papír plnej Upírů,temnoty,superhrdinů a různejch příšerek.
"Moc hezky kreslíš."ozval se za mnou Frank a zíral mi přes rameno.. "No dík."usmál sem se.. "Co posloucháš?" zeptal se mě a vytáhl z batohu rádio a hromadu cdček. "Třebaa The Misfits ?" "Fakt?Tak to je super!Já taky." Frank vypadal hned veselejc.Seděli sme na posteli a poslouchali "naší" hudbu..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gee Gee | 29. února 2008 v 21:35 | Reagovat

Láááf kráásny,honem pkrácko xD

2 Katka(Gee) Katka(Gee) | 18. května 2008 v 11:19 | Reagovat

krááááása šári...úpe úúzhasný..x)XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama